Україна стала партнером НАТО з розширеними можливостями. Що це дає?
- Автор:
- Олег Панфілович
- Дата:
Utenriksdepartementet UD / Flickr
Україна приєдналася до програми партнерства розширених можливостей НАТО.
Про це повідомляє пресслужба НАТО.
«Це рішення визнає значний внесок України в роботу місій НАТО і демонструє незмінну відданість Альянсу підтримці своїх партнерів, попри пандемію COVID-19», — сказала офіційний представник НАТО Оана Лунгеску.
У програмі розширених можливостей Україна приєдналася до Австралії, Фінляндії, Грузії, Йорданії та Швеції. Кожен з партнерів має індивідуальні відносини з НАТО, засновані на галузях, які становлять взаємний інтерес.
«Статус України як партнера з розширеними можливостями не зумовлює ніяких рішень щодо членства в НАТО», — підкреслили в організації.
Раніше голова «Громадянської ліги Україна — НАТО» Сергій Джердж пояснював, що приєднання до програми насамперед дозволить отримати пріоритетний допуск до сертифікатів на військову продукцію. Вони дозволять Україні зайти на військово-промисловий ринок країн НАТО.
Також, за його словами, значно посилиться обмін розвідувальними даними. Крім того, українські громадяни зможуть обіймати посади у штаб-квартирі НАТО та в командних структурах.
- Верховна Рада перейменувала чотири військових офіцерських звання за стандартами НАТО.
- У червні 2019 року 140-й центр Сил спеціальних операцій Збройних сил пройшов сертифікацію як підрозділ SOF (сил спеціальних операцій НАТО), склавши іспити в Литві. Уперше в історії сертифікацію зміг пройти підрозділ країни, яка не є членом Альянсу.