Потенційно населені планети можна визначити за наявністю пилу. Він підвищує шанси на розвиток життя
- Автор:
- Катя Мещерякова
- Дата:
ESA / Hubble images
Астрономи встановили, що заселеність екзопланети можна виявити за піском і мінеральним пилом в її атмосфері. За словами вчених, велика кількість пилу може істотно вплинути на клімат планети, і залежно від декількох факторів, підігрівати або охолоджувати її.
Про це пишуть у журналі Nature Communications.
«У пилових бур на Землі і Марсі є і охолоджувальний, і зігрівальний ефекти. Проте охолоджувальний зазвичай сильніший. У планет з синхронним обертанням все по-іншому», — підкреслюють автори роботи.
Проведене дослідниками моделювання показало, що на такі планети пил діє «помʼякшувально»: «нічна» півкуля стає теплішою, а «денна» охолоджується. Якщо ж планета знаходиться дуже близько до зірки, то пил затримує вологу і запобігає її випаровуванню в космос. Надто далеким планетам пил, навпаки, дозволяє додатково нагрітися.
Це означає, що відносно велика кількість пилу в атмосфері планет позитивно впливає на їх можливість підтримувати життя. На думку дослідників, відстеження цього параметра допоможе краще ідентифікувати потенційно населені світи.
- На відстані близько 1 000 світлових років (приблизно 10 квадрильйонів км) астрономи знайшли найближчу до Землі чорну діру.
- Астрономи Гавайського університету досліджували перший відомий троянський астероїд Юпітера, у якого зʼявився кометовидний хвіст.