У Київській лікарні № 17 з 24 апаратів ШВЛ лише два робочі. Є й інші проблеми
- Автор:
- Костя Андрейковець
- Дата:
Укроборонпром
Київський волонтерський штаб провів аудит столичної клінічної лікарні № 17, яка входить до списоку медустанов для прийому хворих на коронавірусну інфекцію. Результати перевірки показали, що лікарня не готова забезпечити лікування і потребує щонайменше 10 млн грн, щоб створити необхідні умови.
Про це повідомив радник мера Києва Максим Бахматов.
Із 24 апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ) тільки два можуть бути застосовані у лікуванні інфікованих. Вісім апаратів не працюють, 16 не відповідають вимогам і не мають режимів для лікування пацієнтів з гострим респіраторним синдромом. Ще чотири задіяні в профілактичному обстеженні.
«Апарат ШВЛ, який пропонується закупити, коштує 500 тис. грн. Їх потрібно 10 штук. Уже 5 млн грн. Та ж сама історія з СРАР-апаратами (3 млн грн), моніторами (750 тис. грн), аспіраторами (64 тис. грн), пульсоксиметрами (40 тис. грн), насосами шприцевими (270 тис. грн) і волюметричними (482 тис. грн) — без цього устаткування надати якісну допомогу неможливо», — написав Бахматов.
У лікарні також проблеми з альтернативними джерелами живлення та вентиляцією. При відключенні електрики вся апаратура перестане працювати. Технічного обслуговування також вимагають аналізатори крові.
«Після аудиту ми сформували перелік необхідного для лікарні № 17. Якщо ми його закриваємо, ця лікарня зможе розмістити у себе 62 пацієнта (50 інфекційне відділення і 12 відділення інтенсивної терапії). Сума становить 10 606 092 гривні», — заявив Бахматов.
При цьому він додав, що така ситуація може бути в багатьох лікарнях.
- Станом на 10:00 2 квітня в Україні 804 лабораторно підтверджених випадки коронавірусу, 20 осіб померли, 13 одужали. У Києві — перший летальний випадок. Кількість хворих зросла до 161.
- Напередодні громада міста Монастириська в Тернопільській області закликала Зеленського відреагувати на ситуацію в районі, де на коронавірусну інфекцію вже захворіли понад 100 осіб. Пізніше президент пообіцяв перевірити, які спецзасоби насправді отримали лікарні.
- Одеський обласний клінічний медцентр вніс перебільшені дані про кількість спеціалістів та обладнання для лікування хворих на коронавірус, щоб НСЗУ включила заклад у «першу хвилю».