У Харкові затримали хакерів, які зламали понад 20 тисяч серверів по всьому світу
- Автор:
- Тая Решетнікова
- Дата:
Facebook / Департамент кіберполіції Національної поліції України
Кіберполіція Харківської області затримала трьох українців та одного іноземця, які зламали понад 20 тисяч серверів по всьому світу. Про це повідомляє пресслужба Нацполіції.
«Всі вони були відомими учасниками хакерських форумів і здійснювали замовлення по злому віддалених серверів, розташованих на території України, Європи та США», — написано в повідомленні.
Зазначається, що угруповання функціонувало з 2014 року та отримувало доходи від того, що ділилося з замовником інформацією про зламані сервери. А ті вже використовували дані у своїх цілях під приводом шифрування даних, списання грошей з банківських карт і майнінгу.
«Частину серверів вони також використовували у власних цілях: створення бот-нетів для майнінгу, DDOS-атак, встановлення програмних командних центрів для вірусів типу «stealer», перетворення їх на інструменти для проведення brute-force атак на нові мережеві вузли», — додали правоохоронці.
На одному з крипто- і електронних гаманців, що належать порушникам, було знайдено $80 тисяч. Для координації злочинці спілкувалися через приховані месенджери.
«Таким чином їм вдалося втручатися в компʼютерні мережі громадян різних країн: України, Росії, США, Франції, Китаю, Болгарії, Індії, Бразилії, Малайзії та країн північної Європи», — резюмували в поліції.
У затриманих конфіскували всю техніку та електронні носії. Одному з угрупування вже висунули підозру після експертизи. Наразі правоохоронці мають намір шукати цифрові сліди злочинів українських хакерів по всьому світу. У разі доведення провини затриманим загрожує від трьох до шести років обмеження волі відповідно до ч. 2 ст. 361 КК України (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин).
- Американське кіберкомандування підготувало операцію проти російської політичної та економічної еліти на випадок втручання Москви у майбутні американські вибори.
- Британському уряду довелося вибачитися за ненавмисну публікацію особистих даних близько тисячі знаменитостей.
- За допомогою спам-розсилки хакер схиляв юзерів ігрового сервісу до введення своїх даних на фішингових сайтах, а отримані дані продавав.