У Харкові протестують проти обміну обвинувачених у теракті біля Палацу спорту
- Автор:
- Олег Панфілович
- Дата:
Wikipedia / Александр Кащавцев
У Харкові, на площі перед входом у будівлю Харківської облдержадміністрації проходить акція протесту проти обміну на військовополонених обвинувачених у терористичному акті біля Палацу спорту в 2015 році. Про це повідомляє Вечірній Харків.
Серед протестувальників — представники громадських організацій, церкви і жителі Харкова. За словами одного з активістів, Костянтина Немічева, родичі загиблих у теракті знаходяться в будівлі Адміністрації та ведуть переговори.
Приводом для акції протесту стала інформація про внесення трьох обвинувачених у теракті 22 лютого 2015 року – Володимира Дворнікова, Віктора Тетюцького і Сергія Башликова – в списки на обмін з російською стороною.
Протестувальники вимагають винести обвинувальний вирок злочинцям, і тільки після цього, якщо є необхідність, обмінювати на полонених українців. Мітингувальники звернули увагу, що троє підозрюваних є громадянами України, тому внесення їх імен до списку на обмін суперечить законодавству. Протестувальники наголосили, що не планують зупинятися.
Теракт біля Палацу спорту у Харкові
Інцидент, що стався 22 лютого 2015 року поблизу харківського Палацу спорту під час мирної ходи — «Маршу єдності» на честь Небесної сотні. В результаті вибуху загинули 4 людини, серед них 1 міліціонер та 1 неповнолітній, ще 9 отримали поранення.
Хода почалася біля Палацу спорту, активісти вишикувалися в колону і рушили в напрямку площі Свободи, проте встигли пройти близько 100 метрів, коли пролунав вибух. Спрацював пристрій, який, за повідомленням прокуратури Харківської області, був протипіхотною міною з радіокерованим пристроєм. За повідомленням СБУ, вибухівка була захована в кучугурі снігу ще напередодні вночі. Тротиловий еквівалент вибуху — 2 кг.
Пізніше правоохоронці затримали 4 підозрюваних — членів підпільного терористичного угруповання «Харківські партизани», у них були вилучені реактивний вогнемет «Джміль». За допомогою цієї зброї терористи готувалися здійснити 22 лютого ще кілька терактів, зокрема, обстріли клубів і торговельних центрів.
- Напередодні Святошинський районний суд Києва не змінив запобіжний захід пʼятьом колишнім бійцям «Беркута», яких звинувачують у розстрілах учасників Євромайдану 20 лютого 2014 року. Президента Володимира Зеленського просили не включати їх у списки для обміну.
- Учасники ТКГ під час відеоконференції 23 грудня домовилися про проведення обміну полоненими між Україною і самопроголошеними республіками «ДНР» і «ЛНР» до кінця 2019 року.
- Раніше міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що вже узгоджена перша група людей, яка готова до обміну між Україною і бойовиками «ДНР» і «ЛНР» .