У Хіросімі зносять дві будівлі, які пережили атомне бомбардування 1945 року
- Автор:
- Костя Андрейковець
- Дата:
Bernard Hoffman / Contributor
Влада Хіросіми планує знести дві будівлі, які вціліли після американської атаки атомної бомби «Малюк» у 1945 році. Про це повідомляє BBC.
Йдеться про будівлі 1913 року побудови — студентський гуртожиток і колишню фабрику військового одягу. Після атаки їх використовували як тимчасові лікарні. Увагу на будівлі влада звернула ще у 2017 році, тепер же за планом їх повинні знести до 2022 року. Основна причина — аварійність будівель і можливість їх обвалення при землетрусі. Будівлі вже тривалий час не використовуються та закриті для відвідування.
89-річний Івао Наканіші, який пережив бомбардування в одному з цих будинків, очолює групу активістів, які виступають за збереження будівель як памʼяток.
«Враховуючи історичне значення повідомлення про трагедію майбутньому поколінню, ми не можемо допустити знесення [...]. Це цінні будівлі, які розповідають нам про жах атомної бомби», — сказав він.
У місті після вибуху вціліли 85 будівель. Найвідоміша — будівля Виставкового центру торгово-промислової палати Хіросіми (Купол Гембаку), яка входить у список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. При вибуху 6 серпня 1945 року загинули 80 тис. осіб і понад 100 тис. постраждали.
- Уряд Японії погодився купити за $146 млн безлюдний острів Магесіма в префектурі Кагосіма, щоб дозволити американським військовим використовувати його для зльоту і посадки.
- У Японії згорів вщент 500-річний замок зі списку памʼяток ЮНЕСКО.
- Японський парламент провів засідання в шапочках із пластику та фольги. Вони повинні допомогти в разі землетрусу.