Омбудсмен: Майже 200 тисяч дітей з Донбасу й окупованого Криму були змушені покинути свої домівки
- Автор:
- Вікторія Мартинюк
- Дата:
Косарєв Олександр / УНІАН
Уповноважена Верховної Ради з прав людини, Людмила Денісова заявила, що внаслідок агресії Росії на сході України й окупації Криму майже 200 тисяч дітей були змушені залишити свої домівки. Про це вона сказала на міжнародній конференції «Забезпечення прав дитини в умовах збройного конфлікту» у Києві, повідомляє Укрінформ.
Омбудсмен заявила, що всі ці діти були змушені адаптуватися до нових умов.
«Безробіття батьків, проживання в орендованому житлі, зміна школи. Діти втрачають своє дитинство. Це відбувається через військову агресію Російської Федерації на сході України. Через тимчасову окупацію деяких районів Донецької та Луганської областей, через тимчасову окупацію АР Крим мої діти й онуки теж покинули свій дім», — зазначила Денісова.
Денісова повідомила, що, за даними Міністерства соціальної політики, 36 тисяч дітей набули статусу постраждалих від збройного конфлікту.
Майже 25 тисяч дітей живуть і навчаються в «сірій» зоні, а 177 закладів освіти опинилися в зоні обстрілів.
«Діти зазнають складних травм, відсутній доступ до медикаментів і відповідних медичних ресурсів. Щодня вони живуть у страху за своє життя та майбутнє», — зазначила омбудсмен.
У цьому звʼязку вона наголосила, що Конвенція ООН про права дитини не стала тим документом, який ефективно захищає права дитини на практиці.
- На 9 грудня у Парижі запланований саміт у «нормандському форматі» за участі глав держав України, Росії, Франції та Німеччини. Українська сторона і Кремль підтвердили дату.
- Раніше Зеленський заявив, що на саміті в «нормандському форматі» буде обговорювати терміни припинення війни на Донбасі, деокупацію непідконтрольних територій двох областей, а також обмін полоненими. Згодом глава держави назвав чотири питання, про які хоче домовитися на саміті.
- Голова МЗС Вадим Пристайко заявив, що Україна може вийти з Мінських угод у разі провалу переговорів у «нормандському форматі».