У Мінфіні розповіли, скільки витрачають на студентів-бюджетників. Найбільше коштів іде на Льотну академію НАУ
- Автор:
- Ольга Березюк
- Дата:
StockSnap / Pixabay
Середні розрахункові витрати на підготовку одного студента за державним замовленням у 2018 році становили 44,6 тис. грн. Таку інформацію оприлюднило Міністерство фінансів.
Мінфін проаналізував дані 167 закладів вищої освіти та визначив, що сукупні видатки держбюджету на оплату послуг з підготовки фахівців цими закладами у 2018 році становили понад 15 млрд грн.
За даними міністерства, підготовка фахівців закладами вищої освіти сконцентрована в пʼяти регіонах: м. Київ та Харківській, Львівській, Дніпропетровській та Одеській областях. На ці регіони припадає 50% закладів вищої освіти, що отримують кошти з держбюджету. Також ці заклади навчають понад 59% студентів за держзамовленням.
У середньому витрати на підготовку одного студента за держзамовленням у 2018 році становили 44,6 тис. грн, однак в окремих закладах цей показник перевищує середнє по країні значення у 2—3 рази. Наприклад:
Льотна академія Національного авіаційного університету (ЛА НАУ) — 143 тис. грн;
Харківський інститут фінансів Київського національного торговельно-економічного університету (ХІФ КНТЕУ) — 100 тис. грн;
Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв (КІПДМ ЛНАМ) — 83 тис. грн;
Одеський державний екологічний університет (ОДЕКУ) — 77 тис. грн;
Національний університет «Одеська морська академія» (НУ ОМА) — 75 тис. грн;
- 20 листопада президент Володимир Зеленський запропонував дозволити в Україні можливість змінювати студентам спеціальність під час навчання у виші. Зеленський вважає, що освіта «повинна бути ліберальною, бо сьогодні такий світ». Також він пропонує дозволити учням обирати предмети, які вони хочуть вивчати.
- З вересня 2020 року усі російськомовні школи в Україні перейдуть на навчання українською мовою. А школи з мовами нацменшин, які належать до мов Євросоюзу, перейдуть на українську з вересня 2023 року.
- Лише двоє учасників XIX Всеукраїнського диктанту національної єдності написали роботи без помилок .У 2018 році таких людей було 311.