В Австралії триває гонка машин на сонячних батареях. Навіщо її проводять і як це виглядає?
- Автор:
- Тая Решетнікова
- Дата:
Mark Evans / Getty Images for SATC
В Австралії проходить автомобільна гонка Bridgestone World Solar Challenge. Учасники з Німеччини, Японії, США, Швеції, Чилі та інших країн (усього 44 команди) змагаються у трьох номінаціях — Challenger, Cruiser і Adventure. Поки в категорії Challenger лідирує нідерландська команда Vattenfall Solar Team, а на другому місці тримається Agoria Solar Team з Бельгії, повідомляє сайт організаторів.
Кожна з команд складається зі студентів провідних технологічних університетів усього світу, які мають спорудити гоночну машину на сонячних батареях розміром не більш ніж 6 квадратних метрів. Команди перетинають усю Австралію від міста Дарвін на півночі країни до Аделаїди на півдні.
Відповідно до проходження гонщиками контрольних пунктів документують час і швидкість пересування. Журі оцінює швидкість, ефективність сонячних батарей, кількість штрафних очок.
Деякі команди готувалися до змагань два роки, проте вже 18 жовтня гонка закінчиться. Наразі це 15-та гонка такого типу. Організатори Bridgestone World Solar Challenge вважають, що такі змагання можуть сприяти розробці екологічно чистих машин, оскільки для перемоги учасники безперервно конкурують в ефективності сонячних двигунів.
Змагання почали проводити в 1987 році, через 5 років після того, як винахідники Ганс Толструп і Ларрі Перкінс вирішили здивувати громадськість і перетнути Австралію з півночі за південь на автомобілі Quiet Achiever з сонячними батареями, і їм це вдалося. Такі автомобілі можуть розганятися до 90 км/год (на більш вигідних ділянках шляху до 135 км/год), а потужність їхнього двигуна вимірюють 2—3 кінськими силами.
- В Італії при спробі встановити рекорд швидкості загинули гонщик-рекордсмен Фабіо Буцці і два члени його команди. Усі троє на швидкісному човні намагалися за рекордний час подолати шлях від Монте-Карло до Венеції.
- В Італії завершився легендарний триденний автопробіг на старовинних автомобілях Mille Miglia («Тисяча миль»). 430 екіпажів із 40 країн перетнули 7 італійських регіонів, у пробігу взяли участь 75 виробників автомобілів.
- Британський спортсмен Ніл Кемпбелл встановив новий рекорд швидкості на велосипеді, розігнавшись до 280 км/год.