Дослідження: 20 найбільших паливних компаній світу відповідальні за третину всіх викидів вуглецю
- Автор:
- Олег Панфілович
- Дата:
Zbynek Burival / Unsplash
Двадцять найбільших паливних компаній світу відповідальні за третину шкідливих викидів, пише The Guardian.
Про це свідчать результати дослідження, проведеного Річардом Хідом з американського Інституту відповідальності за клімат. Точкою відліку для підрахунку обрали 1965 рік, коли негативний вплив викопного палива на навколишнє середовище був визнаний як паливними компаніями, так і політиками.
За словами Хіда, на частку 20 провідних компаній припадає 35% викидів діоксиду вуглецю і метану у світі, які з 1965 року сягнули вже понад 480 млрд тонн. Лідером є державна нафтодобувна компанія Саудівської Аравії Saudi Aramco. За нею ідуть:
- Chevron;
- «Газпром»;
- ExxonMobil;
- National Iranian Oil Co;
- British Petroleum;
- Royal Dutch Shell;
- Coal India;
- Pemex;
- Petróeos de Venezuela;
- PetroChina;
- Peabody Energy;
- ConocoPhillips;
- Abu Dhabi National Oil Co;
- Kuwait Petroleum Corp;
- Iraq National Oil Co;
- Total SA;
- Sonatrach;
- BHP Billiton;
- Petrobras.
У дослідженні наголошується, що 90% цих викидів повʼязані з використанням продуктів зазначених компаній, а саме бензину, палива для реактивних двигунів, природного газу і вугілля. Інша частина припадає на видобуток, переробку і доставку готового палива.
«Керівники нафтових, газових і вугільних компаній підривають прогрес і пропонують банальності, в той час коли їхні величезний капітал, технічні знання і моральні зобовʼязання повинні швидше сприяти, а не заважати, переходу до низьковуглецевого майбутнього», — заявив Хід.
Він підкреслив, що мета дослідження — притягнути до відповідальності ті компанії, які несуть найбільшу відповідальність за викиди вуглецю, і відвернути увагу громадські тільки від індивідуальної відповідальності. Як додає видання, пʼять найбільших нафтогазових компаній світу щороку витрачають майже $200 млн на лобіювання, відкладання, контроль або блокування політики щодо боротьби зі зміною клімату.
- 7 жовтня в 60 містах світу стартували двотижневі протести екоактивістів, які організував рух Extinction Rebellion. Акції в Берліні, Нью-Йорку, Амстердамі, Сіднеї, Буенос-Айресі та багатьох інших містах присвячені боротьбі зі змінами клімату. Наймасштабніша пройшла в Лондоні, де поліція затримала майже 300 активістів.
- У всесвітніх акціях на захист клімату, які відбулися 20 і 27 вересня, взяли участь щонайменше 7 млн осіб. Екоактивістка Грета Тунберг заявила, що це була одна з найбільших демонстрацій в історії.