Опитування: 59% українців не змогли оцінити «формулу Штайнмаєра», але виступають за мирне вирішення ситуації на Донбасі
- Автор:
- Костя Андрейковець
- Дата:
Ministry of Defense of Ukraine / Flickr
Понад половину українців (59%) не змогли оцінити «формулу Штайнмаєра» щодо врегулювання ситуації на Донбасі, але в той же час підтримують невійськові заходи для завершення війни.
Про це свідчать результати соцопитування групи «Рейтинг», яке проводилося з 21 по 25 вересня.
Щодо «формули Штайнмаєра», 23% висловилися проти неї, а 18% схвалили.
При цьому 34% за припинення бойових дій (замороження конфлікту), 23% — за надання цим територіям статусу автономії у складі України, 23% — за продовження війни до повного визволення Донбасу, лише 6% підтримують відділення територій.
Введення миротворців ООН, але без російського контингенту, підтримують 55%, проти — 26%. Вибори на Донбасі після звільнення підтримують 53%, проти — 19%.
Більшість ініціатив щодо окупованого Донбасу населення країни не підтримує. 48% проти амністії бойовиків, 61% також проти місії ООН з російським контингентом.
Щодо самої Росії позиція багатьох українців досить чітка. Для 68% опитаних Росія — агресор. 23% — дотримуються протилежної думки, 10% — не визначилися.
Опитування проводилося серед 2 тисяч повнолітніх респондентів на підконтрольній Україні території методом особистого інтервʼю. Помилка репрезентативності дослідження не перевищує 2,2%.
- Патріотами України вважають себе 83% громадян країни і лише 11% мають протилежну думку, ще 6% не змогли визначитися. Порівняно з 2018 роком, 60% українців однозначно назвали себе патріотами, а 23% радше вважають себе такими.
- 1 жовтня українська сторона Тристоронньої контактної групи погодила «формулу Штайнмаєра» щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Після президент Володимир Зеленський анонсував розробку нового закону про особливий статус Донбасу, а тим часом у Києві відбулися дві акції протесту. Користувачі соцмереж і політики теж бурхливо відреагували на узгодження документу.
- Пізніше був опублікований текст «формули Штайнмаєра» з вирішення конфлікту на Донбасі, який сторони погодили, щоб розпочати переговори в «нормандському форматі».
- У «Слузі народу» заявили, що українська сторона не підписувала загальну «формулу Штайнмаєра», а лише погодилася з формулюваннями в документі.
- 2 жовтня в Росії назвали терміни узгодження зустрічі лідерів «нормандської четвірки».