ВООЗ: Танзанія приховує дані про випадки захворювання вірусом Ебола
- Автор:
- Анна Воробйова
- Дата:
DFID / Flickr
Всесвітня організація охорони здоровʼя (ВООЗ) заявляє, що Танзанія приховує дані про випадки захворювання вірусом Ебола. Про це йдеться на сайті організації.
ВООЗ дізналася, що 10 вересня в місті Дар-ес-Салам загинула одна людина з підозрою на Еболу. За неофіційними даними, одержаними організацією, тих, хто контактував з померлим, помістили на карантин. Організація направила запит про перевірку цього випадку.
Наступного дня ВООЗ дізналася, що аналізи загиблого на вірус виявилися позитивними. Організація також отримала неофіційні дані про те, що в місті Мванза знаходиться ще один житель з підозрою на зараження вірусом, але результати його аналізів виявилися негативними.
12 вересня організація також дізналася, що в лікарню Дар-ес-Салама надійшов пацієнт з підозрою на зараження вірусом Ебола. Але додаткових даних про його аналізи ВООЗ не отримала.
«Попри кілька направлених запитів, ВООЗ не отримала від влади Танзанії більш детальної інформації про жоден з цих випадків», — сказано в повідомленні.
Відомо, що раніше ризик поширення Еболи був оцінений як дуже високий на національному рівні. Ризик на регіональному рівні постійно вважався високим через можливі переміщення населення, а також потенційні невідомі способи передачі. Ризик на глобальному рівні вважався низьким.
Тепер обмежений доступ до інформації від танзанійської влади становить проблему для оцінки ризику, спричиненого можливим поширенням вірусу.
- У Демократичній Республіці Конго знову зафіксували спалах лихоманки, яку спричиняє вірус Ебола. На цей раз вірус дістався до міста Гома з населенням близько 2 млн осіб. Всесвітня організація охорони здоровʼя (ВООЗ) оголосила глобальну надзвичайну ситуацію.
- На Філіппінах оголосили національну епідемію лихоманки після 622 смертей від вірусу Денге з початку року. У країні з 1 січня по 20 липня зареєстровано понад 146 тис. випадків лихоманки. Тільки з 14 по 20 липня медики зафіксували 10,5 тис. випадків захворювання, що на 71% більше за аналогічний період 2018 року.