Клімкін про докір Зеленського: МЗС мало право без погоджень з президентом направляти ноту Росії
- Автор:
- Костя Андрейковець
- Дата:
Sebastian Indra / MSZ
Міністр закордонних справ Павло Клімкін прокоментував докір президента Володимира Зеленського та заявив, що відомство може направляти відповідну ноту Росії на невиконання рішення Міжнародного трибуналу без узгодження з главою держави.
Про це Клімкін заявив «Українській правді».
«Всі повноваження сформулювати таку ноту у нас, як у Міністерства закордонних справ України, були. Ця нота була в рамках нашого спілкування і нашої судової справи з Міжнародного трибуналу [...]. Додаткового погодження у цьому контексті, оскільки МЗС уповноважене вести цю справу, і Міжнародного трибуналу, і з інших судів, нам не потрібно. І це наша позиція», — сказав він, додавши, що нота несе тільки правову позицію української сторони і не містить «політичних моментів».
За словами глави МЗС, він не має особистої неприязні або недовіри до Зеленського і може обговорити з президентом ситуацію, «якщо він [Зеленський] захоче».
- Раніше Володимир Зеленський заявив, що не підверджував ноту, яку направила Україна у відповідь на заяву МЗС Росії. У документі МЗС «висловлює рішучий протест з приводу невиконання Російською Федерацією наказу Міжнародного трибуналу з морського права від 25 травня 2019 року і продовження незаконного утримання 24 українських моряків».
- 26 червня МЗС Росії опублікувало заяву, у якій звинуватило Україну в «зацікавленості не так долею моряків, як збереженням можливості на ній спекулювати». Про це йдеться на сайті Міністерства закордонних справ РФ. Крім того, російська сторона відверто звинуватила Україну в нібито навмисній провокації в Керченській протоці.
- Пізніше Клімкін написав у Facebook, що РФ зобовʼязана виконати рішення Міжнародного трибуналу з морського права і негайно звільнити 24 полонених українських моряків, а також три захоплених кораблі. Він зазначив, що Україна не буде виконувати пропозиції Росії.
- 25 листопада 2018 року російський прикордонний корабель протаранив український рейдовий буксир в Азовському морі, коли той разом з іще двома броньованими катерами переходив з порту Одеси в порт Маріуполя. Під час виходу суден із Керченської протоки російські прикордонники відкрили по них вогонь і захопили кораблі, на яких перебували 24 моряки.
- У Гамбурзі 25 травня відбулося засідання Міжнародного трибуналу з морського права, на якому дії Росії були визнані незаконними, у звʼязку з чим трибунал зажадав негайно звільнити взятих у полон у Керченській протоці українців та захоплені кораблі.