Заступник голови АП Рябошапка: Закон про покарання за незаконне збагачення матиме зворотну дію
- Дата:
Rouslan Riaboshapka / Facebook
Законопроект про покарання за незаконне збагачення буде мати зворотну силу в частині конфіскації, у разі якщо його ухвалить Рада. Про це заявив заступник глави Адміністрації президента Руслан Рябошапка.
За його словами, із 65 справ про незаконне збагачення одна третина потрапляє під дію Кримінального кодексу, решта — під дію цивільно-процесуального. Норми нового законопроекту передбачають конфіскацію і стягнення необґрунтованих активів.
«Це формулювання і раніше було в цивільно-процесуальному кодексі, але старе формулювання не давало можливості її застосувати на практиці», — зазначив Рябошапка.
Рябошапка додав, що нова норма не вступає в протиріччя з принципом презумпції невинуватості. «Цивільна процедура дає можливість ретроспективного застосування. Тобто справи, які були порушені НАБУ і САП, та матеріали цих справ можуть бути використані знову. НАБУ і САП можуть звертатися до суду, щоб стягнути ці необґрунтовані доходи в бюджет держави», — пояснив заступник глави АП.
- 3 червня Володимир Зеленський подав у Верховну Раду проект закону про покарання за незаконне збагачення чиновників. Він пропонує розширити статтю 368 Кримінального кодексу. Якщо Рада прийме законопроект, чиновників, які придбали активи вартістю більш ніж на 12 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (204 тис. грн), пропонується карати позбавленням волі від 5 до 10 років.
- 26 лютого Конституційний суд визнав неконституційною ст. 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення. Підозрюваними за цією статею були десятки чиновників, у тому числі екс-глава ДФС Роман Насіров, нардеп Євген Дейдей, міністр транспорту та інфраструктури Володимир Омелян.