Китайський зонд Changʼe-4 перейшов у сплячий режим на час місячної ночі
- Автор:
- Олена Козаченко
- Дата:
China National Space Administration
Китайський зонд Changʼe-4, який перебуває на Місяці, з початком пʼятої місячної ночі перейшов у сплячий режим у звʼязку з нестачею сонячної енергії. Про це пише Space.com.
Changʼe-4 став першим зондом, якому вдалося успішно сісти на зворотному боці Місяця. Разом з ровером Yutu-2 він займається дослідженнями кратера фон Кармана діаметром 2 тисячі кілометрів і глибиною 8 кілометрів.
Апарату вже вдалося виявити багаті залізом мінерали піроксени та олівіни, які ймовірно потрапили на поверхню з місячної мантії внаслідок зіткнення з астероїдом.
Місячний зонд Changʼe-4 і його ровер Yutu-2 перебувають у стані спокою з 11 травня. За 2 тижні вони активуються і продовжать місію. Цікаво, що термін роботи Yutu-2 був розрахований на 3 місячних дні, але він функціонує й досі і проїхав зворотним боком Місяця 190 метрів.
Місію очолює Китайська програма дослідження Місяця.
- Китайський місяцехід Yutu-2 на час місячної ночі (14 діб та 18 годин) перейшов у «сплячий режим». Місяцехід пройшов 178,9 метрів зворотним боком супутника Землі й зупинився на «ночівлю» до 28 квітня.
- Китайський місяцехід Yutu-2 проїхав уже 170,92 м зворотним боком Місяця. Планетохід висадився 3 січня цього року, що стало першою в історії успішною посадкою на цій території.
- 3 січня 04:26 за київським часом китайський апарат для дослідження Місяця Changʼe 4 успішно сів на зворотному боці Місяця. На борту станції перебуває місяцехід, який обстежить місце посадки, проведе геологічні та астрофізичні експерименти, досліди з вирощування живих організмів в умовах малої сили тяжіння.
- 15 січня на зворотному боці Місяця зійшов перший паросток бавовни, доставлений китайським космічним зондом Changʼe-4. Це назвали першим вдалим біологічним експериментом на поверхні супутника Землі. Утім, 17 січня повідомили, що рослина загинула.