The Guardian: Альпійські льодовики можуть розтанути до 2100 року. Незворотні процеси вже запущені
- Автор:
- Костя Андрейковець
- Дата:
Michal Pech / Unsplash
До кінця цього століття європейські Альпи можуть втратити майже 80% льодового покриву через викиди вуглецю та глобальне потепління. Як пише The Guardian, дослідження показали, що якщо середня температура в Альпах виросте на пʼять градусів, то альпійські льодовики повністю розтануть до 2100 року.
Згідно з даними вчених, дві третини льодовиків Альп уже приречені, навіть якщо викиди вуглецю впадуть до нуля.
Дослідники стверджують, що це докорінно вплине на сільське господарство, гідроенергетику та туризм, а найголовніше — на природу, оскільки регіону буде загрожувати часта посуха.
«У песимістичному випадку до 2100 року Альпи будуть в основному вільними від льоду, при цьому на великій висоті залишаться тільки окремі крижані плями, що становить 5% від сучасного обсягу льоду», — сказав Матіас Хусс, старший дослідник зі Швейцарської вищої технічної школи Цюриха.
- На схилах гори Еверест все частіше знаходять тіла загиблих альпіністів. Через глобальне потепління тане льодовик Кхумбу, у якому під товщею снігу і льоду залишаються похованими сотні підкорювачів найвищої точки землі.
- Північний магнітний полюс Землі в останні десятиліття дрейфує так швидко, що вчені стверджують, що минулі оцінки вже недостатньо точні для надійної навігації. За рік він зміщується приблизно на 55 кілометрів.
- Принаймні третина величезних крижаних шапок Гімалаїв розтане до 2100 року, що загрожує серйозними наслідками для майже 2 мільярдів осіб.