Українці назвали головні події 2018 року
- Автор:
- Олена Мельник
- Дата:
Костянтин Стрілець / «Бабель»
Головною політичною подією 2018 року в Україні визнано об’єднання церкви, надання Томосу. На це вказала майже чверть опитаних, повідомлено в дослідженні, проведеному Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова .
Згідно з їх даними, українці назвали головні політичні події 2018 року в країні та світі.
В Україні це:
- об’єднання церкви, надання Томосу (це зазначило 24% громадян);
- введення військового стану (17%);
- інцидент у Керченській протоці (9%);
- продовження війни (7%).
Жодної події не змогли назвати 12% (минулого року – 25%).
У світі:
- протести у Франції (7%);
- посилення санкцій проти Росії (4%);
- події у Вірменії (3%);
- інцидицент у Керченській протоці (3%).
70% населення вважають, що події в Україні розвиваються у неправильному напрямку, у правильності ж напрямку впевнені 18%.
Основними аргументами щодо хибності шляху є війна, що досі триває на Сході (70%), ріст цін порівняно з зарплатами (50%), різке зростання комунальних тарифів (39%), відсутність впевненості у своєму майбутньому (39%), високий рівень корупції (32%), те, що країною й досі правлять олігархи (22%), реформи практично не впроваджуються (20%), дуже погана медицина (19%).
Лише 20% населення впевнені, що Україна здатна подолати наявні проблеми і труднощі у найближчі кілька років, 46% вважають, що це відбудеться, але у більш віддаленій перспективі.
- 15 грудня на Обʼєднавчому соборі Україна отримала Єдину помісну незалежну церкву. Її предстоятелем став представник УПЦ Київського патріархату Епіфаній.
- Протести «жовтих жилетів» почалися у Франції в середині листопада через підвищення цін на пальне, проте пізніше коло вимог протестувальників розширилося: вони хочуть підвищення зарплат, зниження податків і відставки президента. В акціях взяли участь сотні тисяч осіб. 10 грудня президент Франції Емманюель Макрон оголосив про введення надзвичайного економічного і соціального стану в країні.