Moodyʼs підвищило кредитний рейтинг України. Що це означає?
- Автор:
- Борис Васильківський
- Дата:
Pixabay
Міжнародне рейтингове агентство Moodyʼs Investors Service підвищило суверенний рейтинг України в національній та іноземній валютах до Caa1, що означає дуже високі ризики для кредиторів.
Раніше за оцінками агентства кредитний рейтинг України тримався на рівні Саа2 — «вкрай спекулятивному». Агентство також змінило прогноз рейтингів України з «позитивного» на «стабільний».
При цьому рейтинг за єврооблігаціями, випущеними під час реструктуризації в 2015 році, в Moodyʼs Investors Service підтвердили на рівні Ca — «близько до дефолту».
Що показує кредитний рейтинг країни?
Суверенні кредитні рейтинги від трьох провідних світових агентств — Moodyʼs, S&P та Fitch — допомагають кредиторам орієнтуватися в пропозиціях на ринках боргових інструментів. У рейтингу враховується фінансова історія і ряд економічних показників. Він показує, наскільки кредитор може розраховувати на повернення своїх коштів.
- Усі три агентства в 2018 році відзначали, що Україні для утримання кредитного рейтингу необхідно продовжувати співпрацю з Міжнародним валютним фондом. Нагадаємо, що МВФ нещодавно підтвердив відкриття для України нової програми.
- У кінці жовтня Fitch підвищив рейтинг України до рівня В- — «високою мірою спекулятивний», але на одну сходинку вище, ніж оцінка Caa1 Moodyʼs.
S&P Global Ratings підтвердило довгострокові та короткострокові суверенні кредитні рейтинги України за зобовʼязаннями в іноземній і національній валюті на рівні B-/B зі стабільним прогнозом.
- У кінці жовтня стало відомо, що Україна розміщує єврооблігації на загальну суму $2 млрд, зокрема 5-річні на $750 млн і 10-річні на $1,25 млрд. Попит на ці цінні папери виявився вищим за пропозицію — обсяг книги заявок склав $4,9 млрд.