Екс-головний редактор Ольга Сушко попрощалася з читачами Vogue-Україна і прокоментувала скандал зі звільненням і плагіатом
- Дата:
Facebook / Ольга Сушко
Колишній головний редактор Vogue-Україна Ольга Сушко прокоментувала скандал зі своїм звільненням з посади і звинуваченнями у плагіаті. Коментар вона опублікувала на сторінці в Facebook з міткою геолокації Брюгге, Бельгія.
Сушко повідомила, що очолювала український Vogue рівно два роки, і подякувала колегам, видавцям і компанії Condé Nast. За її словами, з нею зіграла злий жарт «молодість і недосвідченість», а колонка редактора в журналах є «дивним і непотрібним» текстом.
«Моє слово — це цілий журнал, а не сторінка, яку ніхто не читає. Ви ж також 2 роки нічого не помічали. Як і я. Мені було цікавіше займатися іншими речами — візуальними передовсім. Я могла би зробити вигляд, що всі ці мої «слова» збиралися з цитат спеціально, з якимсь постмодерністським сенсом. Але не буду», — пише Сушко.
Вона додала, що «головний редактор нікому вірити не повинен». «Такі закони глянцевого світу, друзів та надійних людей там просто немає», — зазначила екс-головред, уникаючи прямої відповіді на запитання, хто ж писав тексти з плагіатом — вона сама або якийсь гострайтер?
Що сталося?
Читачі виявили у виданні Vogue-Україна більше 10 випадків плагіату текстів за останні 2 роки.
29 жовтня Сушко звинуватили в тому, що в червневому номері журналу вона скопіювала звернення до читачів з колонки Шахрі Амірханової в російському Harperʼs Bazaar від 2006 року. Після цього знайшлося ще кілька прикладів плагіату: у свіжому, листопадовому номері Vogue-Україна та інших випусках журналу.
Зокрема, один з фрагментів тексту був узятий у Геннадія Йозефавичуса — автора публікацій про стилі життя й подорожі в журналах Vogue-Росія, Harperʼs Bazaar, Forbs, газеті «КоммерсантЪ» та інших. Також частина тексту була запозичена у редактора відділу моди видання «КоммерсантЪ» Марини Прохорової.
- 31 жовтня Ольгу Сушко відсторонили від посади головного редактора на час внутрішнього розслідування через звинувачення в плагіаті, а з 9 листопада остаточно звільнили.
- У соцмережах думки з приводу того, можна чи не можна красти тексти, поділилися. Якщо читачі практично одноголосно засудили Сушко і закликали її залишити пост головного редактора Vogue, то селебрітіз і лідери думок практично одностайно заявили, що це схоже на «підставу» всередині редакції.