Суд підтвердив скасування виплати рекордних $56 мільярдів Ілону Маску
- Автор:
- Анастасія Могилевець
- Дата:
Суд штату Делавер у США постановив, що рекордну винагороду генеральному директорові Tesla Ілону Маску в розмірі $56 мільярдів не виплачуватимуть.
Про це повідомляє BBC.
Рішення винесли після місяців юридичних суперечок. Попри те, що цьогоріч у червні компенсацію мільярдеру схвалили акціонери Tesla, суддя Кетрін МакКормік залишила в силі своє попереднє рішення від січня 2024 року. Тоді вона стверджувала, що Маск занадто сильно впливає на членів ради директорів.
У відповідь підприємець написав у соцмережі, начебто контролювати голоси в компанії мають акціонери, а не судді. Tesla збирається оскаржити рішення МакКормік.
«Якщо це рішення не буде скасоване, воно означатиме, що судді й адвокати позивачів керують компаніями штату Делавер, а не їхні законні власники — акціонери», — кажуть у компанії.
За словами судді, оплата праці у $56 мільярдів стала б найбільшою зареєстрованою на біржі виплатою для керівника компанії за всю історію. У Tesla нібито не змогли довести, що цей транш був справедливим.
Очікується, що корпорація може спробувати відновити винагороду Ілону Маску в штаті Техас. Компанія перенесла туди свою юридичну базу на початку 2024 року.
Що передувало
У 2018 році рада директорів Tesla ухвалила рішення про компенсаційну виплату Маску на десятирічний термін. Винагорода складалася з 12 траншів опціонів на акції Tesla, які мали перейти Маску за умови, що капіталізація автовиробника збільшиться на $50 мільярдів, а сама компанія досягне певних цілей виручки.
Але того ж року один з акціонерів Tesla Річард Торнетта зажадав анулювати бонус, вважаючи його надмірним. Він подав позов до суду. У січні 2024 року суд Делаверу скасував компенсаційну виплату, а Маск після цього зажадав перенести реєстрацію компанії до Техасу.
У червні 2024 року акціонери Tesla схвалили рекордну виплату в $56 мільярдів Ілону Маску та перенесення реєстрації компанії зі штату Делавер у Техас. Ще тоді юридичні експерти казали, що голосування акціонерів не було обовʼязковим.