У мене евакуювали авто. Що робити? Де сплатити штраф? Як забрати машину? — інструкція «Бабеля»
- Автори:
- Катерина Коваленко, Дмитро Раєвський
- Дата:
Артем Марков / «Бабель»
З липня 2019 року інспектори з паркування евакуюють із вулиць Києва неправильно припарковані автомобілі. Щодня на штрафмайданчики забирають близько 300 машин, а їхні власники вже сплатили до бюджету 25 мільйонів гривень. Минулого тижня журналістка «Бабеля» Марія Жартовська також невдало припаркувалася, а коли повернулася — її авто вже не було. Довелося скасувати інтерв’ю, заплатити штраф та витратити дві години на те, щоб знайти й забрати свій автомобіль. «Бабель» склав інструкцію для таких, як Маша.
За що можуть евакуювати автомобіль?
Авто можуть забрати, якщо ви припаркувалися в недозволеному місці — наприклад, надто близько до пішохідного переходу або зупинки. Або ж якщо ваш автомобіль заблокував дорожній рух.
Авто можуть евакуювати, якщо воно:
Припарковане на проїзній частині у другій або третій смузі.
Стоїть на залізничному переїзді, трамвайній колії, естакаді, мосту, шляхопроводі (або під ним, у тунелі).
Заважає руху інших автомобілів і пішоходів.
Стоїть на виділеній для громадського транспорту смузі.
Припарковане на позначеній велодоріжці.
Заважає роботі снігоприбирального та іншого комунального транспорту.
Порушує схему паркування, блокуючи проїзд двома або більше смугами руху.
Стоїть на пішохідному переході або ближче 10 метрів до нього з обох боків (крім випадку, коли зупинилися, щоб надати перевагу в русі).
Припарковане на перехресті та ближче, ніж за 10 метрів від перехрестя, якщо на ньому немає пішохідного переходу (виняток — коли зупиняєтеся, щоб надати перевагу в русі, та навпроти бокового проїзду на Т-подібних перехрестях, де є суцільна лінія розмітки або розділювальна смуга).
Стоїть так, що між ним і суцільною лінією розмітки або протилежним краєм проїзної частини лишається менше ніж три метри.
Припарковане ближче ніж за 30 метрів від зупинок громадського транспорту або дорожнього знака такої зупинки з обох боків.
Стоїть ближче ніж за 10 метрів від позначеного місця, де виконують дорожні роботи.
Припарковане там, де його не можуть об’їхати, або через нього не можуть роз’їхатися два інші авто.
Стоїть ближче ніж за 10 метрів від виїздів із дворів, стоянок, автозаправних станцій, будівельних майданчиків або на самому виїзді.
Схоже, моє авто евакуювали. Як це перевірити?
Якщо ви не користуєтеся додатком Kyiv Smart City, завантажте його та авторизуйтеся. Далі перейдіть у вкладку «Міські сервіси» — «Сервіси водія» — «Евакуація», введіть номер вашого авто. Якщо ваш автомобіль евакуювали, система це покаже. Ви дізнаєтеся, коли це сталося, що саме ви порушили та на який штрафмайданчик забрали ваше авто.
Також можна просто зателефонувати в поліцію за номером 102 або (044) 287-82-82 (телефон гарячої лінії патрульної поліції). Там у вас запитають, де ви залишили авто, його номер і марку. І підкажуть, що робити далі.
Куди забирають евакуйовані автомобілі?
Їх відвозять на найближчі штрафмайданчики (або ті, де є місця). У Києві їх три:
- вул. Набережно-Лугова, 4;
- вул. Академіка Туполєва, 19;
- вул. Гната Хоткевича, 20Б.
Скільки мені доведеться заплатити?
Потрібно сплатити штраф за порушення Правил дорожнього руху (510 гривень, але за умови сплати в перші десять днів сума вдвічі менша), за послуги евакуатора (1 270 гривень) та місце на штрафмайданчику (по 144 гривні за добу в перший тиждень, далі — по 24 гривні за добу). Отже, якщо ви одразу сплатите штраф та заберете авто в той же день, евакуація обійдеться вам у 1 669 гривень.
Я з’ясував, де моє авто. Можна їхати забирати?
Спершу треба оформити документи, які дозволять забрати авто, а також оплатити штраф.
Якщо ви користуєтеся додатком Kyiv Smart City, ви зможете оплатити штраф із телефону, а також сформувати електронну заяву на повернення автомобіля. Заяву краще роздрукувати й у такому вигляді взяти з собою.
Якщо у вас немає мобільного додатка, вам доведеться поїхати або на штрафмайданчик на вул. Набережно-Лугова, 4 (навіть якщо ваше авто відвезли на інший) або у ЦНАП на вул. Дніпровська набережна, 19Б. Там ви особисто напишете заяву про отримання авто та сплатите гроші.
Графік роботи штрафмайданчиків у Києві:
вул. Набережно-Лугова, 4:
понеділок — четвер — 9:00—18:00;
п’ятниця — 9:00—16:45;
субота — 10:00—15:00;
неділя — вихідний.
вул. Академіка Туполєва, 19:
понеділок — неділя — 9:00—20:00.
вул. Гната Хоткевича, 20Б:
понеділок — неділя — 9:00—20:00.
ЦНАП на вул. Дніпровська набережна, 19Б:
понеділок — четвер — 9:00—18:00;
п’ятниця — 9:00—16:45.
Які ще документи потрібні? А якщо я забув їх у машині?
Щоб забрати авто зі штрафмайданчика, потрібно пред’явити співробітнику:
- заяву на отримання авто;
- квитанції про сплату;
- техпаспорт;
- водійські права;
- право власності на автомобіль або страховку;
- якщо авто зареєстроване на іншого власника — право користування автомобілем.
Якщо документи на авто ви зберігаєте в автомобілі, ви можете показати їх співробітнику вже на штрафмайданчику.
Як бути, якщо моє авто постраждало під час евакуації?
Адміністрація штрафмайданчика має надати вам акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу. Це документ, у якому фіксують стан авто перед завантаженням на евакуатор. Також ви можете звернутися в Інспекцію з паркування — вони повинні надати фото й відео того, як евакуювали ваше авто. З цим ви можете звертатися в поліцію та доводити, що машина постраждала саме під час евакуації. Викликайте патрульну поліцію прямо на штрафмайданчик та пишіть заяву. Кошти на ремонт автомобіля вам має відшкодувати компанія, яка забирала авто.