Китай представив свій «мирний план» припинення війни в Україні
- Автор:
- Софія Телішевська
- Дата:
Reuters
Міністерство закордонних справ Китаю опублікувало «мирний план» врегулювання війни рф проти України. Пекін закликає до переговорів.
«Мирний план» Китаю містить 12 принципів, які, на переконання авторів, мають сприяти закінченню війни рф проти України. Однак саме слово «війна» в документі не згадується — в англійській версії документа автори використовують слова «конфлікт» і «українська криза».
- поважати суверенітет всіх країн — загальновизнане міжнародне право, включаючи цілі та принципи Статуту ООН, мають суворо дотримуватися;
- до припинення вогню та бойових дій;
- усі сторони забезпечити експорт продовольства у межах «зернового коридору»;
- усі сторони повинні протистояти перетворенню світової економіки на зброю;
- припинити запровадження односторонніх санкцій;
- уникати подальшої ескалації кризи та виходу її з-під контролю;
- до якнайшвидшого відновлення діалогу між рф та Україною;
- до поваги до законних інтересів у сфері безпеки всіх країн;
- міжнародне співтовариство взяти участь у реконструкції зони конфлікту;
- протидіяти застосуванню чи загрозі застосування ядерної зброї;
- врегулювати гуманітарну кризу та запобігти її розростанню.
«Безпека регіону не повинна досягатися зміцненням або розширенням військових блоків. Законні інтереси безпеки і занепокоєння всіх країн слід сприймати серйозно і належним чином розглядати. Немає простого розвʼязання складної проблеми. Усі сторони повинні, слідуючи баченню загальної, всеосяжної, кооперативної та стійкої безпеки та памʼятаючи про довгостроковий мир та стабільність у світі, сприяти формуванню збалансованої, ефективної та стійкої архітектури європейської безпеки», — сказано в повідомленні.
Очікувалося, що КНР представить свій план на засіданні Генасамблеї ООН з нагоди річниці російського вторгнення в Україну, однак цього не сталося. Крім того, Китай утримався від голосування про підписання резолюції з вимогою до рф вивести війська з України, ухваленої на засіданні переважною більшістю голосів.