РНБО запровадила санкції проти 19 компаній, які користуються надрами України. Список
- Автор:
- Олег Панфілович
- Дата:
Vincent Mundy / Bloomberg via Getty Images
Рада національної безпеки та оборони запровадила санкції проти 19 компаній, які користуються надрами України.
Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов.
За словами секретаря, санкції запроваджуються проти:
- «Гео Коннект»;
- «Глобал Геоінвест»;
- «Транс Сет Гео»;
- «Гео Пост»;
- «Гео Вертикаль»;
- «Гео Таргент»»;
- «Надра Прайд»;
- «Гео Форс Ойл»;
- «Гео Стенс»;
- «Надра Вест Груп»;
- «Бест Ойл Компані»;
- «Надрапростір»;
- «Інфо Гео Тренд»;
- «Еджейн Макро»;
- «Еко Газ Альянс»;
- «Епівал Енерджі»;
- «Юноліт Ойл»;
- «Профі Нафт»;
- «Бест Гео Тех».
«Щодо цих 19 компаній застосовано максимальний вид санкцій, які може застосувати наша країна, застосувати Рада національної безпеки і оборони нашої країни», — зазначив Данілов. За даними з відкритих джерел, вказані компанії входять до групи, яка належить бізнесмену Павлу Фуксу.
Як пишуть «Наші гроші», ТОВ «Гео Вертикаль» мала дозвіл на геологічне вивчення Давидівсько-Лелюхівської площі, «Надра Вест Груп» — на геологічне вивчення Бутівсько-Миргородської площі; «Юноліт Ойл» — на геологічне вивчення Фльорівсько-Ювілейної площі; «Гео коннект» — на вивчення на території Новосанжарського, Решетилівського та Полтавського районів; «Профі нафт» — на геологічне вивчення Руновщінської площі; «Транс Сет Гео» — на геологічне вивчення Вільшанської площі; «Бест Гео Тех» — на геологічне вивчення Гулаківської площі. Усі родовища розташовані на території Полтавської області.
Видання також зазначає, що перелічені родовища раніше належали компанії «Голден Дерік», що за президентства Віктора Януковича була близькою до ексміністра Едуарда Ставицького і без конкурсів отримала три десятки родовищ у Полтавській області. Після зміни влади вона втратила ліцензії, але змогла більшість з них відсудити, що збіглося зі зміною власників фірми. Новим власником стала фірма, що змінила назву на «Іст Юроуп Петролеум» та підконтрольна бізнесмену Павлу Фуксу через кіпрську «Хартлог Лімітед». 33% цієї компанії належали державній «Надра України», яка вийшла з числа засновників 31 грудня 2018 року.
- Данілов у пʼятницю також заявив, що в Україні проведуть аудит всіх дозволів на користування надрами країни, виданих починаючи з 1994 року. Рішення ухвалили за підсумками засідання РНБО, на якому був представлений звіт голови Державної служби геології та надр України. Первинні перевірки показали, що більшість дозволів отримали компанії, контроль яких здійснюється через офшори.