В Якутії знайшли повністю збереженого печерного ведмедя, який жив 40 тисяч років тому
- Автор:
- Костя Андрейковець
- Дата:
North-Eastern Federal University in Yakutsk
У Якутії (Сибір) оленярі на острові Великий Ляховський знайшли ідеально збереженого печерного ведмедя (Ursus spelaeus), який жив за часів льодовикового період і помер близько 39,5 тисячі років тому. Цей вид був поширений в Євразії і вимер близько 15 тисяч років тому.
Про це повідомляє Північно-східний Федеральний університет Якутська, якому передали ведмедя.
Завдяки вічній мерзлоті у ведмедя збереглися зуби, шерсть, ніс і всі внутрішні органи. Раніше вчені знаходили лише кістки цього виду. В університеті кажуть, що це безцінна знахідка, оскільки вона стала першою і єдиною за весь час досліджень. «Ця знахідка має велике значення для всього світу», — заявили в університеті.
Вчені проведуть радіовуглецевий аналіз, щоб визначити точний вік ведмедя, а також низку аналізів, в тому числі ДНК і внутрішніх органів. Це допоможе вивчити спосіб життя цього виду та його навколишнє середовище.
- Учені дослідили вміст шлунку динозавра, який пролежав у мулі мільйони років, і зʼясували його раціон. Динозавр з масивними шпичаками пролежав під землею 110 мільйонів років і дуже добре зберігся.
- Учені довели, що предки американських алігаторів — доісторичні крокодили дейнозухи (Deinosuchus) — полювали на великих динозаврів. В середньому дейнозух був завдовжки не менше 10 метрів. Його розмір можна порівняти з автобусом, а розмір зубів хижака — з бананами.