Новини

1 червня в Україні запускають систему автофіксації порушень ПДР. Перелік місць у Києві, де є камери

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

picture alliance / Contributor / Getty Images

З 1 червня в Україні запускають систему автоматичної фотовідеофіксації порушень правил дорожнього руху.

Згідно з рішенням Кабміну, спочатку по всій території країни встановлять 17 пунктів фіксації, потім — 40, а ще пізніше їхній перелік мають розширити до 700.

Камери вимірюють швидкісний режим руху на дорогах, і в разі виявлення правопорушення його автоматично фіксують.

У Києві та на автомагістралях Київської області у місцях концентрації ДТП з тяжкими наслідками вже встановлені 50 відеокамер. Надалі їх поступово встановлюватимуть по всій Україні, повідомив перший заступник глави Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Які розміри штрафу?

Як дізнатися про факт фіксації порушення?

Як виноситься постанова про притягнення до відповідальності?

Постанова виноситися без участі особи, яка притягається до відповідальності, відправляється порушникові поштою протягом 3-х днів з дати винесення.

В той час у Міністерстві інфраструктури повідомили, що на дорогах Київської області встановлено 25 комплексів автоматичної фіксації (КАФ), 20 камер — працюють у столиці. Ще 5 КАФів будуть встановлені у Львівській області.

Всього у планах до кінця року — ще 220 КАФів, наголосив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

У Патрульній поліції Києва опублікували перелік місць, де встановлені камери у столиці:

У першу хвилину роботи системи фіксації порушень ПДР зафіксували перевищення швидкості у Соломʼянському районі Києва.

«Історично першим офіційно зафіксованим порушником швидкісного режиму став автомобіль Audi Q7, який рухався по Чоколівському бульвару в 00:01 зі швидкістю 75 кілометрів на годину при дозволеному швидкісному режимі на цій магістралі — до 70 кілометрів на годину», — написав заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко у Facebook.

Власнику Audi Q7 на адресу його реєстрації, прийде лист з повідомленням про правопорушення з QR-кодом, за яким можна подивитися відеофайл з місцем і часом події та з інформацією про суть події. Якщо водій сплатить штраф протягом 10 днів з моменту отримання повідомлення, то сума штрафу складе 127,5 гривні. Якщо після 10 днів — 255 гривень. Якщо не сплатить з будь-якої причини, то штраф буде стягуватися через систему Виконавчої служби Міністерства юстиції.

Якщо водій не згоден з постановою про порушення ПДР, зафіксоване в автоматичному режимі, він може його оскаржити, звернувшись до Департаменту патрульної поліції або до суду.

12 березня Міністерство внутрішніх справ презентувало проєкт системи автофіксації порушень правил дорожнього руху. Тоді в Києві запрацювали перші 20 камер. Білошицький тоді розповів, що за допомогою цієї системи поліцейські перевірятимуть автомобілі, їхні номерні знаки та власників. Також вона допоможе у встановленні авто, які викрадені або перебувають у розшуку. Поліцейський зможе формувати постанову для притягнення порушників до відповідальності, після чого водіям будуть надсилати адресні постанови. Відповідну інформацію також можна буде побачити в електронному кабінеті водія.