Астрономи виявили незвичайну галактику з «молодого Всесвіту»
- Автор:
- Катя Мещерякова
- Дата:
Billy Huynh / Unsplash
Астрономи виявили рідкісний тип галактики, який описують як «космічне вогняне кільце». Такий тип галактик існував у Всесвіті 11 мільярдів років тому.
Відповідне дослідження опубліковане в журналі Nature Astronomy.
Обʼєкт називається R5519. Особливість цієї галактики — масивна діра в її центрі, діаметр якої в два мільярди разів більший за відстань між Землею і Сонцем. У R5519 така ж маса, як і в нашої галактики, проте там зірки виникають у пʼятдесят разів швидше, ніж у Чумацькому Шляху.
Вивчення нового обʼєкта може допомогти дослідникам визначити, коли у Всесвіті почали формуватися спіральні галактики (до них відноситься і Чумацький Шлях). За сучасними уявленнями, диск Чумацького Шляху почав формуватися близько девʼяти мільярдів років тому. Але існування R5519 наводить на думку, що спіральні галактики могли утворитися раніше, ніж прийнято вважати.
- Космічний телескоп Hubble зробив знімок спіральної галактики NGC 3895 в сузірʼї Великої ведмедиці, яку в обсерваторії порівняли з чашкою латте.
- Раніше телескоп передав докладні знімки розпаду комети Atlas, яка повинна була зблизитися з Землею 23 травня 2020 року, але розпалася на частини під час руху до Сонця.
- До цього астрономи з колаборації GRAVITY з допомогою телескопа ESO виявили зірку, яка обертається по траєкторії розетки навколо надмасивної чорної діри в центрі Чумацького Шляху.
- Астрономи Гавайського університету досліджували перший відомий троянський астероїд Юпітера, у якого зʼявився кометоподібний хвіст.