Петиція про ратифікацію Стамбульської конвенції набрала необхідну кількість підписів
- Автор:
- Ангеліна Шеремет
- Дата:
Sydney Sims / Unsplash
Петиція на сайті президента із закликом ратифікувати Стамбульську конвенцію набрала необхідні 25 тисяч підписів. Далі протягом 10 днів її має розглянути Володимир Зеленський.
Стамбульська конвенція є першою міжнародною угодою, де пояснюється поняття ґендеру. Вона визнає насильство щодо жінок водночас і порушенням прав людини, і видом дискримінації, а також встановлює чіткий звʼязок між досягненням рівноправності між жінками і чоловіками та викоріненням насильства над жінками.
Ініціатори петиції пояснюють, що щороку від насильства в родині потерпають понад 150 тисяч українок, близько 600 з них гинуть. Поліція щодня фіксує приблизно 300 фактів домашнього насильства як щодо жінок, так і щодо дітей. Понад половину дітей і підлітків стають жертвами насильства вдома. Ще більше випадків залишаються невідомими, адже жертви про них не повідомляють у поліцію.
Ратифікувавши Стамбульську конвенцію, Україна зможе отримати профільну підтримку Ради Європи та міжнародної спільноти з цих питань.
Структура конвенції ґрунтується на «чотирьох Р»: Prevention (Попередження), Protection and support of victims (Захист і підтримка постраждалих), Prosecution of offenders (Суд над злочинцями) та Integrated Policies (Загальні принципи).
- В Україні запустили онлайн-курс із протидії домашньому насильству, який розрахований на широку аудиторію і допоможе дізнатися про те, що таке домашнє насильство та як йому протидіяти. Курс було створено Координатором проєктів ОБСЄ в Україні та студією онлайн-освіти EdEra.
- Лише шість країн світу забезпечують рівні права жінок і чоловіків, йдеться у звіті Світового банку «Жінки, бізнес і закон 2019». Організація досліджувала, як країни гарантують правову й економічну ґендерну рівність.