У листопаді Меркурій опиниться між Сонцем і Землею. Наступного разу спостерігати таке явище можна буде аж у 2049 році
- Автор:
- Анна Воробйова
- Дата:
ESA / Hubble images
11 листопада Меркурій буде протягом кількох годин проходити прямо перед Сонцем, повідомляє аерокосмічне управління NASA у своєму дайджесті подій космосу.
Ця подія називається астрономічним транзитом і відбувається, коли планета опиняється точно між Сонцем і Землею. У випадку з Меркурієм таке трапляється лише близько 13 разів на століття (транзити Венери ще більш рідкісні).
Подія триватиме близько пʼяти з половиною годин, протягом яких шлях Меркурія пройде прямо через середину сонячного диска.
Наступного разу любителі космосу зможуть стати свідками такої події аж у 2049 році.
Неозброєним оком явище побачити не вдасться, бо Меркурій занадто малий для цього. Але можна буде побачити навіть в невеликий аматорський телескоп або в обʼєктив фотоапарата з потужною оптикою.
Вчені NASA також нагадали, що дивитися на Сонце без належного захисту для очей — небезпечно.
- Аерокосмічне управління NASA на честь Гелловіна випустило два нових плакати в стилі ретро-горор фільмів, щоб привернути увагу до досліджень екзопланет і «жахів» космосу.
- Одне з останніх зображень Марса більше схоже на тістечко з кремом, аніж на Червону планету, як зазвичай називають Марс через червонуватий колір його поверхні.