Трамп привітав жінок з першим виходом у космос, хоча це сталося ще 35 років тому. Астронавтки виправили його
- Автор:
- Анна Воробйова
- Дата:
NASA Johnson / Flickr
Астронавтки ввічливо виправили Трампа після того, як він помилився щодо історичного факту про вихід жінок у відкритий космос. Про це пише видання The Insider.
NASA провело перший в історії людства вихід жінок у відкритий космос без чоловіків. Крістіна Кох та Джессіка Меїр замінили батареї на сонячних панелях.
Дональд Трамп привітав їх телефоном.
«Це перший раз, коли жінка перебуває за межами космічної станції», — сказав Трамп.
Фактично, першою жінкою, яка вийшла у відкритий космос, ще 1984 року була космонавтка Світлана Савицька. Астронавтка NASA Кетрін Салліван стала першою американською жінкою, яка зробила це пізніше того ж року.
«Ви зараз на телебаченні по всьому світу, так що не хвилюйтеся», — додав Трамп.
Коли космонавтки отримали можливість відповісти, Меїр ввічливо виправила президента Трампа.
«Ми не хочемо брати на себе так багато заслуг, тому що до нас було багато інших жінок-космонавток. Це був перший раз, коли у відкритому космосі були присутні дві жінки одночасно, і це дійсно цікаво для нас. Ми багато говорили про це тут, знаєте, для нас це робота, яку ми робимо. Це те, для чого ми тренувалися протягом шести років», — сказала Меїр, яка зробила свій перший вихід у відкритий космос.
Також Меїр додала, що хоче віддати належне всім тим, хто працював у цій галузі до них: жінкам-дослідницям, інженерам і астронавткам.
«Ми пішли їхніми стопами, щоб опинитися там, де ми сьогодні. Сподіваємося, що зможемо надихнути всіх, не тільки жінок, тих, у кого є мрія, велика мрія, і хто готовий наполегливо працювати, щоб цю мрію втілити», — сказала Меїр.
- Раніше вихід Кох і Меїр у відкритий космос планувався на березень 2019 року, однак тоді не виявилося достатньо космічних костюмів потрібного розміру. Обом жінкам потрібен був костюм середнього розміру, однак на космічній станції був доступний тільки один такий.
- Вченим у США вдалося отримати кольорове зображення першої міжзоряної комети C/2019 Q4 (Борисов), яку відкрив український астроном Геннадій Борисов з окупованого Росією кримського Бахчисарая.