Новини

Шампанського та коньяку не буде. Рада ухвалила за основу законопроєкт про охорону географічних зазначень

Автор:
Люся Зеленко
Дата:

Adam Wilson / Unsplash

20 вересня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про удосконалення правового захисту географічних зазначень (№ 1065). За документ проголосували 277 народних депутатів.

Проєкт закону узгоджує вимоги чинного законодавства про охорону прав на географічні зазначення з законами Євросоюзу. Географічне зазначення, згідно з документом, — це найменування, що ідентифікує походження товару з певного географічного міста, репутацію, якість та інші характеристики, обумовлені локаціями видобування. При цьому хоча б один з етапів виробництва має бути на визначеній географічній території. Назви таких товарів захищатимуться законом у системах національного та міжнародного права.

Право на державну реєстрацію географічного зазначення матимуть обʼєднання осіб, які у вказаному географічному місці виробляють товар та видобувають і переробляють сировину для товару.

Автор законопроєкту Роксолана Підласа пояснила, що документ забезпечує збереження продукції з європейськими географічними назвами від підробок. Після підписання Угоди про асоціацію Україна взяла на себе відповідальність за це.

Міністерство аграрної політики і продовольства ухвалило пріоритети в реєстрації: першими українськими продуктами будуть вино (захищена назва — «Шабський», «Яплуг», «Закарпаття» та «Білгород-Дністровський»), мед («Карпатський мед»), сир («Гуцульська овеча бринза»), кавун («Херсонський кавун»), черешня («Мелітопольська черешня»). Закон набуває чинності з 1 січня 2020 року.