Китайці створили свій марсохід. Його перша місія запланована на 2020 рік
- Автор:
- Олена Козаченко
- Дата:
Wikimedia Commons
Китайські вчені оголосили про завершення будівництва марсохода. Його використають під час першої дослідницької місії Китаю на Марсі у 2020 році. Про це пише Global Times.
У Китаї будівництво марсохода назвали серйозним досягненням, яке демонструє, що країна володіє інноваційними технологіями, а також претендує зайняти гідне місце на ринку освоєння космосу.
Місія передбачає вихід і обертання на орбіті Марса, посадку і переміщення поверхнею. Планується також досліджувати атмосферу, рельєф, особливості магнітного поля та геологічні характеристики планети.
За словами керівника Місячної програми Китаю Оуяна Цзиюаня, основним завданням апарату стане виявлення можливих ознак життя на Марсі. Крім того, місія має допомогти вченим зрозуміти, чи можуть умови на планеті в майбутньому змінитися таким чином, щоб вона стала придатною для життя людей.
- Китайський зонд Changʼe-4 розпочав автоматичне дослідження місячної поверхні.
- У травні китайський зонд Changʼe-4, який перебуває на Місяці, з початком пʼятої місячної ночі перейшов у сплячий режим через брак сонячної енергії.
- Китайський місяцехід Yutu-2 на час місячної ночі (14 діб та 18 годин) перейшов у сплячий режим. Місяцехід пройшов 178,9 м зворотним боком супутника Землі та зупинився на «ночівлю» до 28 квітня.