«Остання колонка». Комітет захисту журналістів випустив збірку, присвячену загиблим репортерам з усього світу
- Автор:
- Олена Козаченко
- Дата:
Committee to Protect Journalists / Twitter
Комітету захисту журналістів (CPJ) випустив збірку під назвою «Остання колонка», яка присвячена вбитим репортерам з різних країн світу. У збірці — колонки 24 убитих журналістів, зокрема й остання робота вбитого в Україні журналіста Павла Шеремета. Про це повідомляється на сторінці CPJ у Twitter.
«Прочитайте останні історії, опубліковані декількома з 1337 журналістів, убитих під час виконання службових обовʼязків з 1992 року», — йдеться в описі до збірки.
«Остання колонка» — це спосіб памʼятати тих, хто віддав свої життя, щоб розкрити правду, і вимагати справедливості, щоб винні в їхніх вбивствах були притягнуті до відповідальності», — пишуть автори збірки.
Крім останніх робіт 24 журналістів з різних країн світу, на сайті зібрано відеорозповіді родичів і друзів загиблих.
Зокрема у збірці представлені: американська журналістка британської газети The Sunday Times Мері Колвін, вбитий у консульстві Саудівської Аравії у Стамбулі журналіст Джамаль Хашоггі, російська журналістка Анна Політковська, убитий в Україні журналіст Павло Шеремет.
Імена усіх 1 337 журналістів, яких було вбито з 1992 року, можна побачити в анімованому лого на головній сторінці онлайн-збірки.
«Кожного разу, коли буде убитий журналіст, його імʼя додаватиметься в лого», — сказано в повідомленні про збірку у Twitter комітету.
- Очільник Міжнародного комітету захисту журналістів (CPJ) Джоел Саймон: «Павла Шеремета вбили майже три роки тому, проте його вбивство досі не розкрито .Причиною може бути те, що або президент Петро Порошенко не прагне правосуддя, або існують якісь сили в Україні, які його утримують від дій у цій справі».
- Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини (УВКПЛ) задокументувало в Україні численні порушення прав людини і визначило сфери обмеження громадянського простору. В організації зазначили збільшення випадків жорстоких нападів і актів залякування журналістів та інших працівників ЗМІ.
- Кількість нападів на журналістів в Україні зросла за рік більше ніж вдвічі. В ООН зафіксували 32 порушення прав журналістів та активістів громадянського суспільства.