Transparency: Скасування статті за незаконне збагачення загрожує безвізу з ЄС та програмі МВФ
- Автор:
- Олег Панфілович
- Дата:
Конституційний суд України / Facebook
Рішення Конституційного суду, який визнав неконституційною статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення, порушує зобовʼязання України і може призвести до скасування безвізового режиму з ЄС. Про це йдеться в заяві міжнародної організації з боротьби з корупцією Transparency International.
В організації зазначають, що уряд України зобовʼязаний взяти відповідальність за справи про незаконне збагачення, які слідчі органи змушені будуть закрити через рішення КС.
«Справи чиновників, звинувачених у корупції, необхідно розслідувати, а верховенство права повинно бути відновлене. Якщо рішення не буде знайдено, то є всі шанси, що безвізовий режим з ЄС і фінансова допомога МВФ будуть заморожені, а це в свою чергу загрожує економічному розвитку країни», — сказано в заяві.
- 26 лютого стало відомо, що Конституційний суд визнав неконституційною статтю 368-2 КК. Суд дійшов висновку, що стаття зобовʼязує самого підозрюваного довести законність його статків, тоді як законодавство покладає тягар доведення винятково на звинувачення.
- 28 лютого президент Петро Порошенко подав законопроект про покарання за незаконне збагачення.
- Антикорупційна ініціатива Європейського Союзу в Україні (EUACI) 28 лютого опублікувала висновок щодо статті 368-2 Кримінального кодексу та спростувала докази Конституційного суду про те, що стаття не відповідає принципам верховенства права та презумпції невинуватості.