Китайський зонд «прокинувся» після першої місячної ночі
- Автор:
- Борис Васильківський
- Дата:
CNSA
Після довгого «сну» в першу місячну ніч місяцехід і посадковий модуль китайського зонда Changʼe-4 були «розбуджені» сонячними променями. Про це 31 січня повідомляє агентство «Сіньхуа» з посиланням на Китайське національне космічне управління (CNSA).
Посадковий модуль і місяцехід автоматично завершили сплячий режим відповідно до кута підйому сонця, і ключові інструменти на зонді почали працювати. Повідомляють, що апарати успішно пережили свою першу місячну ніч.
Місячний день на Землі відповідає 14 дням, така ж тривалість і місячної ночі. Зонд Changʼe-4 перейшов у сплячий режим з настанням місячної ночі через відсутність сонячної енергії.
Наразі місяцехід перебуває приблизно за 18 метрів на північний захід від посадкового модуля. Звʼязок і передача даних між наземним управлінням і зондом через супутник-ретранслятор «Цюецяо» стабільні, повідомили в CNSA.
- 15 січня на зворотному боці Місяця зійшов перший паросток бавовни, доставлений китайським космічним зондом Changʼe-4. Це назвали першим вдалим біологічним експериментом на поверхні супутника Землі. Втім, 17 січня стало відомо, що росток загинув.
- Зонд changʼe-4 висадився на дно кратера Кармана в південній півкулі зворотного боку Місяця 3 січня. Це перша в історії людства посадка космічного апарата на зворотний бік Місяця.