У Гонгонзі співробітник компанії виплатив $25 млн шахраю, який представився його директором за допомогою діпфейку
- Автор:
- Ліза Бровко
- Дата:
Brian Klug / Flickr
У Гонгонзі фінансовий працівник міжнародної компанії виплатив $25 мільйонів шахраям — вони використали технологію діпфейку, щоб мати вигляд його колег під час відеоконференції.
Про це пише CNN.
Спочатку працівник щось запідозрив, коли отримав повідомлення нібито від головного фінансового директора компанії, у якому йшлося про необхідність проведення таємної транзакції.
Однак тоді чоловік вийшов на відеозвʼязок із головним фінансовим директором і своїми колегами з приводу переведення грошей. Сумніви зникли, адже чоловік думав, що бачить і чує справжніх людей, яких знає.
Насправді ж це були шахраї, які використали технологію діпфейку. Ця технологія — це методика синтезу зображення людини, яка ґрунтується на штучному інтелекті. Для цього шахраї використовують доступні фото, відео, аудіо з потрібною людиною.
Поліція Гонконгу доповіла, що цей випадок був одним із кількох недавніх епізодів, коли шахраї за допомогою діпфейків виманювали гроші. За останній час правоохоронці провели шість арештів у звʼязку з такими шахрайствами.
Ще один приклад: вісім викрадених гонконгських посвідчень особи шахраї використали для оформлення 90 заявок на позику та реєстрації 54 банківських рахунків. І щонайменше 20 разів штучний інтелект використовувався для обману програм розпізнавання облич — він імітував людей, зображених на посвідченнях.
- На тлі розвитку діпфейк-технологій YouTube оновлює свою політику щодо кіберзалякування та переслідувань, забороняючи діпфейки, повʼязані з неповнолітніми, жертвами злочинів, смертю чи насильством.