Ми вже розповідали, чому торішня The Last of Us: Part 2 — найважливіша гра похмурого 2020-го. Тим приємніше перепройти першу частину. Тут (спойлер) ще живий Джоел подорожує з малою Еллі, а оскарівський композитор Густаво Сантаолалья тисне сльозу гітарними переборами.
The Last of Us — золотий стандарт студії Naughty Dog: тут є глибока режисура, вилизаний геймплей та кінематографічний нарратив. За настроєм це такий собі інтерактивний роман «Шлях» Кормака Маккарті, у якому апокаліпсис страшний і сам по собі, але люди — ще страшніші. Оригінальна історія засіла у фанатські голови настільки, що деякі з них так і не змирилися з твістамі у сюжеті сиквела. Наступна перевірка на міцність — серіал НВО за мотивами The Last of Us, який роблять автор гри Ніл Дракман та сценарист «Чорнобиля» Крейг Мейзін.
The Last of Us Remastered
Detroit: Become Human
Якщо в ігровій індустрії хтось і робить ще більш «кіношні» гри, ніж згадана вище студія Naughty Dog, то це Девід Кейдж, автор класичних Heavy Rain та Fahrenheit. Гра Detroit: Become Human — його останній проект, трансгуманістична притча про андроїдів та людей у недалекому майбутньому.
Деякі гравці докоряють Кейджа тим, що він робить не зовсім гри, а інтерактивні фільми, у яких повноцінний геймплей замінено квік-тайм івентами та постановочними сценами. У Detroit автор, як міг, прислухався до критики — це найбільш різноманітна та насичена гра Кейджа, яку можна уявити в рамках його формули. Та й вибір гравця тут радикально впливає на сюжет і розв'язку. Гра для всіх, хто перш за все любить хорошу історію.
Ratchet and Clank
11 червня 2021 року на PS5 вийде нова частина пригод космічного звірка Ретчета і маленького робота Кланка, так що ще є час пограти в недооцінену попередню частину і розібратися, що до чого.
Ratchet and Clank — винахідливий платформер з яскравою картинкою, відмінним гумором і геймплеєм, що постійно розвивається. За нього, до речі, відповідає студія Insomniac, розробник останніх ігор про Людину-Павука. Ratchet and Clank — зразок гри з віковим рейтингом Pegi 7. Але навіть якщо ти вже давно не дитина, Insomniac знають як її розбудити. Хотіли опинитися у живому «піксарівському» мультику? Це воно. Та й картинка з 2016 року майже не втратила актуальності.
Persona 5
Тих, хто не часто грає в японські ігри, може відлякати аніме-обкладинка, незвична стилістика і цифра «5» у назві. А дарма. За всім цим стоїть одна з кращих JRPG в історії (це не суб’єктивна думка, перевірте Metacritic). Але щоб все це зрозуміти, потрібно бути відкритим до нових жанрів, не боятися довгих діалогів і мати 120 годин в запасі.
Persona 5 — гарно написана тінейдж-драма, симулятор мовчазного школяра з кодовим ім'ям Джокер (так, йому потрібне кодове ім’я). Тут потрібно ходити на заняття, заробляти кишенькові гроші, боротися з буллінгом, викривати сексуальні домагання вчителів і вирішувати інші підліткові проблеми. А у вільний від навчання час битися з химерними лиходіями в паралельній реальності та збирати «персон» — таких собі покемонів для дорослих. Звучить дивно? Ну, це все ж таки японська гра.
Bloodborne
У світі віртуальних розваг є особливий острівець під назвою «Соулс-гри». Їхня особливість — очищення через страждання. Ідея така: ти раз-у-раз проходиш одну і ту ж локацію. Спочатку вона здається шалено складною, монстри всіх мастей вбивають твого персонажа з особливим цинізмом.
Ти плачеш, жбурляєш геймпад у стіну. Починаєш заново. З дев’яносто п’ятої спроби доходиш до боса. Зі 117-й його вбиваєш. Відкриваєш нову локацію. Розумієш, що перша була не складною. І так далі.
Існує думка, що Bloodborne — найбільш привітна до новачків на тлі інших соулс-ігор. Ті, хто грав в нещодавній ремейк Demon's Souls для PS5, могли б посперечатися. Але в будь-якому випадку, колекція PS Plus —найпростіший спосіб зрозуміти, чи варто пробувати інші ігри від From Software. Відео на YouTube тут не допоможуть — вони не здатні передати весь біль гравця.
God of War
God of War — приклад того, як ігри дорослішають разом зі своєю аудиторією. Ще десяток років тому це була збірна фантазія 11-річного підлітка: тестостероновий мужик розмовляє тільки криком, спокушає Афродіту і розмахує палаючими клинками. God of War зразка 2018 го — історія про батьків і дітей,
в якій Кратос з сином сходить на гору, щоб розвіяти прах дружини. Але крики та клинки на місці.
З 2018 року GoW і так не встигла постаріти, але до того ж обзавелася безкоштовним апгрейдом для PS5. Тепер гра підтримує частоту оновлення кадрів у 60 FPS і роздільну здатність до 4К для ще більш яскравого і плавного досвіду.
Якщо з якоїсь причини ви до сих пір не пробували God of War — тут годі й думати. Але навіть якщо пройшли її майже три роки тому, оновлення — зайвий привід запустити New Game+. У грі залишилося чимало раніше закритого контенту для цікавого перепроходження.
Які ігри входять
в колекцію PS Plus Collection?
Batman: Arkham Knight
Battlefield 1
Bloodborne
Call of Duty Black Ops III Zombies Chronicles
Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
Days Gone
Detroit: Become Human
Fallout 4
Final Fantasy XV
God of War
inFAMOUS: Second Son
The Last Guardian
The Last of Us Remastered
Monster Hunter: World
Mortal Kombat X
Persona 5
Ratchet & Clank
Resident Evil 7: Biohazard
Uncharted 4: A Thief's End
Until Dawn
Колекція PS Plus Collection — це 20 знакових класичних ігор.
Ось шість із них: поплакати, посміятися, повернутися
у дитинство
У консолі PS5 змінилося не тільки «залізо», а й ігрові сервіси. Найпомітніше нововведення — оновлена підписка PS Plus для власників PlayStation 5. Тепер вона включає PS Plus Collection — 20 знакових ігор минулого покоління. Деякі вже отримали оновлення для PS5, але навіть без них це відмінний привід повернутися до призабутої класики. Розповідаємо про шість цікавих тайтлів з колекції PS Plus під будь-який настрій, у тому числі про ті, які було легко пропустити в момент виходу.