В Австралії восьминіг побив чоловіка і залишив опіки

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:

У Західній Австралії, у затоці Географа восьминіг побив геолога й колишнього рятувальника Ланса Карлсона. У чоловіка на тілі залишились опіки. Про це повідомляє BBC.

На відео видно, як на мілководді тварина кидається на Карлсона. Далі вона бʼє його по руці, шиї та верхній частині спини. Щупальця восьминога залишили на шкірі Карлсона пекучі червоні рубці, які, за його словами, ослабли тільки після того, як облив їх колою.

lancekarlson/Instagram

Чоловік розповів, що його улюбленим засобом від укусів морських тварин є оцет, але в той час у нього не було з собою ніяких ліків. Однак він знає, що будь-яка кислота може допомогти, тож вирішив спробувати колу — «виявляється, це працює».

Карлсон розповів, що збирався купатися з родиною у затоці, а потім побачив «щось», що спочатку нагадало йому ската. Коли він разом із дворічною донькою підійшов ближче і знімав все на відео, тварина його і вдарила. Пізніше Карлсон спробував зайти у воду вже без дитини, і восьминіг знову його вдарив.

Зазначимо, що для захисту восьминіг використовує не тільки щупальці та чорнильну рідину, але здатний і вкусити. Укус восьминога дуже болючий. При укусі він хапає «жертву» гострими щелепами, що нагадують за своєю будовою дзьоб і є єдиною твердою частиною тіла. Зі слинних залоз молюска в рани проникає отрута і паралізує нервову систему жертви, що може призвести навіть до смерті. Проте найбільшу загрозу становлять не великі за розмірами восьминоги, а австралійський кільцевий спрут невеликого розміру — у нього червоно-коричневе тіло із синіми кільцями, тварина поміщається на долоні. Склад його отрути близький до алкалоїдів. Одного укусу спрута досить, щоб за лічені хвилини настала смерть.

Wikimedia

Через деякий час після укусу восьминога рана опухає, людина може відчувати печіння і свербіж, запаморочення, задуху. Зʼявляється мʼязова слабкість, інколи проблеми з рухами, диханням і мовою. Наслідки укусу людина може відчувати протягом кількох тижнів. У будь-якому разі слід викликати швидку або звернутися до лікаря.

Нагадаємо, науковці зʼясували, що восьминоги відчувають біль і реагують на нього так само, як і більшість ссавців — переживання виходить далеко за межі звичайного рефлексу і є складною емоцією. Науковці вперше довели таку здатність серед безхребетних тварин.

  • У січні 2021 року в Новій Зеландії акула вбила людину — уперше за 7 років. Напади акул у Новій Зеландії трапляються рідко. Попередній смертельний випадок зафіксували у 2013 році — тоді неподалік берега загинув 40-річний чоловік. Останній несмертельний напад акули зареєстрували у 2018 році, тоді постраждалого чоловіка шпиталізували.