Грузія з 1 березня відкривається для українців

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:

Грузія з 1 березня 2021 року відкривається для українських туристів. Для вʼїзду у країну потрібен негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус, зроблений не раніше ніж за 72 години до вʼїзду. Про це повідомляє «Эхо Кавказа».

Також на третій день перебування у Грузії доведеться пройти повторне тестування власним коштом.

Послаблення також стосується громадян Вірменії, Азербайджану, Казахстану, Росії, Білорусі. Як пояснив премʼєр-міністр Іраклі Гарібашвілі, ідеться про перетин кордону Грузії повітряним шляхом. Сухопутні кордони для іноземців, як і раніше, залишаються закритими.

Зазначимо, що станом на 24 лютого Грузія перебуває в українському переліку «червоних» країн. Відповідно, після повернення з неї необхідно буде або зробити тест на коронавірус, або піти на самоізоляцію на 2 тижні. Цей перелік оновлюють кожну пʼятницю.

Нагадаємо, 1 лютого Грузія почала поступово поновлювати повітряне сполучення. Тоді послаблення торкнулось туристів з Ізраїлю, країн Перської затоки і Європейського Союзу. З 1 лютого у країну також можуть вʼїхати всі іноземці, які пройшли повний курс вакцинації (отримали дві дози) від COVID-19 будь-якою вакциною.

  • Грузія у березні 2020 року на тлі пандемії закрила кордони для іноземців, за винятком особливих випадків, і повністю припинила авіасполучення. Грузинський уряд кілька разів переносив дату відновлення регулярного міжнародного авіасполучення. Востаннє цю заборону продовжили до 31 січня 2021 року.
  • 28 січня 2021 року МОЗ Грузії повідомив, що з лютого запроваджується карантин вихідного дня — у Тбілісі, Батумі, Горі, Телаві, Поті та Зугдіді. Щосуботи та щонеділі (або в інші два дні) там не працюватимуть громадський транспорт, кафе, ресторани, магазини і ринки. Його скасують, коли покращиться ситуація із коронавірусом.