Призер «Ігор нескорених» Бєлобоков подав до суду на лікарню, у якій йому врятували руки після травми на пляжі. Він вимагає компенсацію за розголошення таємниці

Автор:
Євген Спірін
Дата:

InvictusGamesTeamUkraine / Flickr

18 лютого 2019 року золотий призер «Ігор нескорених» Олександр Бєлобоков подав до суду на Маріупольську лікарню №9. Там йому в 2014 році пришили кисті рук після травми на пляжі. У Приморському районному суді Маріуполя він вимагає компенсації моральної шкоди та звинувачує лікарів у розголошенні медичної таємниці. Потрапити на «Ігри» можна тільки після бойового поранення. У медичній довідці характер травми вказаний як побутовий.

У позовній заяві Бєлобоков просить «визнати незаконними дії співробітників лікарні Комунального закладу «Маріупольська міська лікарня № 9 Медико-санітарної частини працівників департаменту морського флоту» з поширення конфіденційної інформації про моє звернення за медичною допомогою та поширення медичної документації сторонній особі»; а також вимагає стягнути з відповідача компенсацію за моральну шкоду.

Розмір компенсації Бєлобоков просить визначити за результатами судово-психологічної експертизи. Також Бєлобоков просить звільнити його від сплати судового збору. «Позивач зазначив, що він є особою з інвалідністю 3 групи, отримує пенсію в розмірі 1 452 гривень, що є єдиним джерелом його доходів, а крім того, має на утриманні трьох неповнолітніх дітей». Суд задовольнив прохання. При цьому, за словами місцевих мешканців, Бєлобоков володіє магазином спортивного харчування в Маріуполі — на площі Перемоги, 21. Зокрема, тренер і почесний житель Маріуполя Олександр Лашин каже, що Бєлобоков орендує частину магазину на лівому березі міста. «Іноді сам сидить за прилавком. Принаймні, раніше сидів».

На сайті YouControl на Бєлобокова зареєстрований ФОП з КВЕДами торгівлі деталями та овочами, який закритий кілька років тому. Його дружина Тетяна — працівник поліції, вона подавала декларації в НАЗК. Проте остання декларація — за 2017 рік, і в ній нічого, крім її зарплати і пенсії Бєлобокова, немає.

Суд ухвалив розпочати адміністративне провадження і призначив перше засідання на 12 березня.

Адвокат Бєлобокова Ольга Семенюк у розмові з theБабелем від коментарів відмовилася. «Є таке поняття як адвокатська таємниця. Поки триває цей процес, я нічого коментувати не буду».

Лікар Олександр, який представляє сторону відповідача, теж відмовився коментувати. «Я телефоном такі речі коментувати не можу. Події навколо такої відомої людини — тим більше. Надсилайте офіційний папір». На питання, чи було судове засідання 12 березня, лікар теж не відповів.

У жовтні 2018 року в Сіднеї відбулися «Ігри нескорених» — міжнародні змагання для ветеранів, які були поранені в бою. У складі української команди в них брав участь маріупольський спортсмен Олександр Бєлобоков — він здобув дві медалі. На «Ігри» він потрапив як «ветеран ЗСУ». Напередодні церемонії закриття змагань Бєлобокова звинуватили в тому, що він не брав участь у бойових діях, а отримав травму в побуті. Сам Бєлобоков стверджував, що в травні 2014 року виконував секретне завдання під Маріуполем і отримав мінно-осколкове поранення. Його слова підтверджують дві людини, але виключно непублічно. Ми знашли цих людей і їхні письмові свідчення.

Ще минулого року theБабель опублікував виписку з медичного висновку (там описана побутова травма) і знайшов двох свідків: вони бачили, як Бєлобоков травмував руки, відпочиваючи на маріупольському пляжі. Зараз справу Олександра Бєлобокова розслідує Національна поліція.