США планують висадити на Місяць постійну місію до 2028 року

Автор:
Борис Васильківський
Дата:

NASA

NASA просить аерокосмічне співтовариство розробити проекти для кораблів, які зможуть доставляти астронавтів на поверхню Місяця. Мета американського аерокосмічного агентства полягає в тому, щоб випробувати ці апарати на Місяці в 2024 році, а вже в 2028 році висадити на нього астронавтів, пише The Verge.

Ключовою особливістю нової програми NASA стане швидкість її підготовки та розробки, зазначив глава агентства Джим Бриденстайн. Вже в березні NASA направить компаніям офіційний запит, у відповідь на який компанії зможуть запропонувати свої послуги з розробки і будівництва необхідних для місії модулів.

NASA сподівається укласти відповідні контракти до кінця липня, причому вартість кожного може скласти від $300 тисяч до $9 млн. Бриденстайн зазначив, що питання підготовки місії NASA відкрито як для комерційних підприємств — наприклад, Lockheed Martin, Blue Origin, SpaceX і Boeing, — так і для міжнародних агентств.

  • NASA оголосила про дворічну космічну місію для вивчення зародження та еволюції Всесвіту і визначення того, наскільки поширені необхідні для життя елементи в планетарних системах нашої галактики.